مجله اینترنتی روشا سلامت
تناسب اندام ورزش و سلامتی تغذیه و رژیم غذایی پوست و مو جراحی های زیبایی سلامت جنسی
     

محل تبلیغ شما A

درباره روشا سلامت
به وب سایـت جامـع پزشکـی و سـلامـت روشا سلامت خـوش آمـدیـد . وب سایت روشا سلامت در جهت تحقـق آرمـان سـلامـت همگانی جامعه ایجاد گردیده اسـت مقالات موجود در سایت روشا سلامت و همچنین پاسخ های ارائـه شـده به سـوالات توسـط کادر متخصصین علم پـزشکـی و سـلامـت صـورت می گیـرد کـه در این راستا رعایت اصل صحت،اعتبار و امانت انجام میپذیرد لطفـا با حضـور خویـش در سایت ما , ما را یاری نمایید همـراه با روشا سلامت در زندگی سلامت و تنـدرسـت باشیـد ... ادامه 

ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین بروزسانی های سایت مطلع شوید.

محل تبلیغ شما A

محل تبلیغ شما B

محل تبلیغ شما B

پربازدید ترین ها

پماد هیدروکورتیزون برای خارش واژن

پماد هیدروکورتیزون برای خارش واژن

خارش واژن معضلی است که تقریباً اکثریت قریب به اتفاق زنان و دختران آن را تجربه کرده‌اند. مطمئننا هنگام مواجهه با این مشکل آن‌قدر کلافه می‌شوید که به دنبال راهی برای خلاص شدن هر چه سریع‌تر از شر آن هستید. برخی از خانم‌ها از ما می‌پرسند که استفاده از پماد هیدروکورتیزون برای خارش واژن خطری مؤثر است؟ و اگر مؤثر است آیا خطری برای آن‌ها دارد یا خیر.

با جنیوپلاستی چانه خود را زیباتر کنید!

با جنیوپلاستی چانه خود را زیباتر کنید!

جینو پلاستی انجام عمل جراحی برای اصلاح عیوب و زاویه دار کردن چانه است. در این عمل جراحی بین لب و فک تحتانی از داخل دهان باز شده نسج نرم استخوان زیر چانه برداشته میشود وقسمتی از این استخوان یریده شده و بر روی قسمت جلویی استخوان چانه گذاشته میشود.

اسکار یا جای زخم و راههای بهبود آن

اسکار یا جای زخم و راههای بهبود آن

هر ساله در جهان توسعه یافته صدها میلیون نفر زخم ها را تجربه می کنند که بعضی از آنها حدود 55 میلیون نفر به علت عملیات انتخابی و برخی حدود 25 میلیون نفر به علت حوادث ضربه ای دچار مشکلات جراحتی می شوند. در حدود 11 میلیون زخم دهلیزی و 4 میلیون زخم سوختگی

رژیم گیاه خواری لاکتو-اوو + فهرست رژیم های غذایی معروف دنیا

رژیم گیاه خواری لاکتو-اوو + فهرست رژیم های غذایی معروف دنیا

رژیم گیاه خواری لاکتو-اوو در حقیقت اجتناب از خوردن گوشت، ماهی و مرغ است در حالی که اجازه دارید لبنیات و برخی از محصولات دیگر مبتنی بر حیوانات مانند تخم مرغ را مصرف کنید.

ونتیلاتور(ventilator) چیست؟

ونتیلاتور(ventilator) چیست؟

ونتیلاتور دستگاهیست که از تنفس پشتیبانی میکند. این ماشینها بیشتر در بیمارستانها استفاده میشوند.

5 روش موثر آبرسانی به پوست در خانه

5 روش موثر آبرسانی به پوست در خانه

اگر جزء افرادی هستند که دائما دچار خشکی پوست می شوید و برای رفع این مشکل تمایلی به استفاده از کرم های شیمیایی ندارید و ترجیح می دهید که از مواد طبیعی برای رفع خشکی پوستتان استفاده کنید ، توصیه می کنیم که مقاله زیر را حتما مطالعه فرمایید.   

سرم ضد لک برای پوست بهتر است یا کرم ضد لک + خرید

سرم ضد لک برای پوست بهتر است یا کرم ضد لک + خرید

لک پوست یکی از مسائل مربوط به مراقبت از پوست است که اکثر شما در بعضی مواقع در زندگی با آن مواجه بوده‌ایدد و به همین خاطر محصولات متنوع آرایشی را برای از بین بردن این لک ها استفاده کرده‌اید.

لیست فهرست رژیم های غذایی در سراسر جهان که نتیجه در کاهش وزن دارد

لیست فهرست رژیم های غذایی در سراسر جهان که نتیجه در کاهش وزن دارد

فهرست رژیم های غذایی را برایتان آماده کرده‌ایم تا با انواع رژیم های غذایی موجود در سراسر دنیا آشنا شوید. رژیم غذایی به معنای نظارت بر مجموع مواد غذایی و نوشیدنی‌های مصرفی یک فرد می‌باشد. رژیم های غذایی به شما کمک می‌کنند تا به تناسب اندام برسید، بدنتان را سم‌زدایی کنید و یا در ساختار و ترکیب بدنی خود تغییراتی ایجاد کنید.

انتخاب از میان لیست رژیم های غذایی که بسیار هم بلندبالا و متنوع است، بستگی به عوامل مختلفی دارد. همه رژیم های غذایی سالم نیستند و از طرفی برخی از رژیم های غذایی مناسب برخی از افراد نیستند.

به همین منظور بر آن شدیم تا در این مقاله کامل‌ترین فهرست رژیم های غذایی را به همراه یک توضیح مختصر درباره هر کدام از آن‌ها، ارائه دهیم. توضیحات کامل‌تر درباره هر رژیم غذایی را می‌توانید در صفحات مربوط به آن‌ها که به‌تدریج در سایت تکمیل خواهد شد، مطالعه کنید.

فهرست رژیم های غذایی گیاهی
در رژیم های غذایی گیاهخواری خبری از گوشت و دیگر محصولات حیوانی نظیر لبنیات، ژلاتین و غیره نیست.

رژیم غذایی میوه خواری (Fruitarian diet)
این رژیم غذایی عمدتاً شامل میوه خام است… متن کامل

گیاه خواری لاکتو (Lacto vegetarianism)
این رژیم غذایی یک رژیم گیاهخواری است که شامل انواع خاصی از لبنیات است، اما شامل تخم مرغ و دیگر غذاهای حیوانی نیست. این رژیم غذایی در میان پیروان ادیان مختلف، از جمله هندوئیسم، سیکیزم و جینیسم که اعتقاد بر آسیب نرساندن به حیوانات دارند، شایع است… متن کامل

گیاهخواری اوو (Ovo vegetarianism)
این مورد یک رژیم گیاهخواری است که علاوه بر گیاهان، شامل تخم مرغ هم می‌شود؛ اما لبنیات را شامل نمی‌شود… متن کامل

گیاه خواری اوو لاکتو (Ovo-lacto vegetarianism)
این یک رژیم گیاهخواری است که علاوه بر گیاهان، شامل تخم مرغ و لبنیات هم می‌شود… متن کامل

رژیم وگان (Vegan diet)
رژیم وگان را تحت عنوان رژیم گیاهخواری مطلق نیز می‌شناسند. به این معنا که علاوه بر خودداری از غذاهای حیوانی، از هیچ محصول تولیدشده توسط حیوانات مانند تخم مرغ، محصولات لبنی یا عسل نیز استفاده نمی‌کنند. فلسفه رژیم غذایی وگان بیش از تنها یک رژیم غذایی است و اغلب شامل مبارزاتی در راستای حقوق حیوانات است… متن کامل

فهرست رژیم های غذایی - رژیم وگان (Vegan diet)
لیست رژیم های غذایی نیمه گیاهی
رژیم غذایی نیمه گیاهی (Semi-vegetarianism)
در یک رژیم غذایی نیمه گیاهی گهگاه از گوشت نیز استفاده می‌شود… متن کامل

کانگوروترین (Kangatarian)
این رژیم غذایی از استرالیا آمده است. در این رژیم غذایی، علاوه بر غذاهای مجاز در رژیم گیاهخواری، گوشت کانگورو نیز مجاز است!… متن کامل

رژیم غذایی پسترین (Pescetarian diet)
در این رژیم غذایی علاوه بر غذاهای گیاهی، گوشت ماهی هم مجاز است؛ اما گوشت‌های دیگر همچنان ممنوع محسوب می‌شوند.

رژیم غذایی بر پایه گیاهان (Plant-based diet)
این یک اصطلاح برای توصیف رژیم غذایی است که در آن محصولات حیوانی بخش عمده‌ای از رژیم غذایی را تشکیل نمی‌دهند اما ممنوع هم نیستند. درواقع افرادی که از این رژیم غذایی پیروی می‌کنند، گاهی گوشت مصرف می‌کنند.

رژیم غذایی ماکیان (Pollotarian diet)
در این رژیم غذایی فرد مجاز است علاوه بر گیاهان از گوشت مرغ و دیگر ماکیان نیز استفاده کند؛ اما مجاز به مصرف گوشت پستانداران نیست.

رژیم غذایی ماکیان-پسترین (Pollo-pescetarian)
در این رژیم غذایی فرد مجاز است علاوه بر غذاهای گیاهی، از مرغ، ماهی و دیگر غذاهای دریایی نیز استفاده کنند؛ اما در این رژیم غذایی نیز، خوردن گوشت پستانداران مجاز نیست.

فهرست رژیم های غذایی - رژیم غذایی ماکیان-پسترین (Pollo-pescetarian)
لیست رژیم های غذایی کم کالری
رژیم غذایی روزه داری متناوب (Intermittent fasting)
در این رژیم غذایی فرد دوره‌هایی از روزه داری و غذا خوردن را خواهد داشت و از این طریق میزان کالری دریافتی خود را کنترل می‌کند.

رژیم غذایی بدن برای زندگی (Body for Life)
این یک رژیم غذایی کنترل کالری است که در قالب یک برنامه ۱۲ هفته‌ای انجام می‌پذیرد.

رژیم غذایی کوکی (Cookie diet)
این رژیم غذایی نوعی رژیم کنترل کالری است که در آن از کوکی‌های کم چرب برای مقابله با گرسنگی استفاده می‌شود. اغلب کوکی‌ها جایگزین وعده‌های غذایی می‌شود.

رژیم هکر (The Hacker’s Diet)
رژیم غذایی هکر یک رژیم غذایی کنترل کالری است که توسط جان واکر ابداع شده است. او در کتاب نشان می‌دهد که کلید دستیابی و حفظ وزن دلخواه، درک و نظارت بر کالری‌های مصرف‌شده توسط فرد می‌باشد.

رژیم غذایی نوتریسیستم (Nutrisystems Diet)
در رژیم غذایی نوتریسیستم از غذاهای کم کالری با نسبت خاص چربی، پروتئین و کربوهیدرات استفاده می‌شود.

رژیم غذایی نظارت بر وزن (Weight Watchers diet)
در این رژیم غذایی، برای خوراکی‌ها، ارزش غذایی تعیین می‌شود؛ افرادی که در حال رژیم هستند، می‌توانند هر نوع غذای با ارزش نقطه‌ای را در صورت داشتن در حد محدودیت روزانه خود نگه دارند.

فهرست رژیم های غذایی - رژیم غذایی نظارت بر وزن (Weight Watchers diet)
لیست رژیم های غذایی خیلی کم کالری
رژیم غذایی کم کالری بر مبنای مصرف کمتر از ۸۰۰ کالری در روز است. چنین رژیم های غذایی به طور معمول می‌بایست تحت ن